Dörtyol Proje Danışmanlık TSE
Dörtyol Proje Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş

Dörtyol Proje Danışmanlık Basında Biz

 

Gülşen Akyol Mutlu - http://www.kanal28.tv / Anadolu Ajansı Muhabiri 02 Aralık 2016 Cumartesi


Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri ve Yöresel Ürün İşletmeleri ve Katma Değerli Ürünler Projeleri Açılışı...


Gülşen Akyol Mutlu Şebinkarahisar'dan bildirdi. İlçemizde bugün, ekonomik olarak büyük önem arz eden, ilçemiz ve yöresinin kalkınmasına önemli katkı sağlayacak, çok önemli iki ayrı tesisin açılışı gerçekleştirildi.

Bu tesislerden, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, IPARD Hibe destek projeleri kapsamında %50 Hibe desteğiyle hayta geçirilen, Sezai Şenol'a ait Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri tesisi, 350 kişilik kapasiteye sahip olan, 3 katlı olarak dizayn edilerek hizmete sunulan tesis, yerli ve yabancı turizme hitap edecektir. Tamzara mahallesinde açılışı gerçekleştirilen turistik tesis bünyesinde, restoran, kafe, ve bar bölümlerinden oluşmakta olup ayrıca tesis bünyesinde 8 adet ahşap bungalow konaklama tesisine sahiptir. Toplam 2.314.150,66 ₺ yatırımla hayata geçirilen tesisin ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, bu değerli yatırımı ilçemize kazandırdığı için sayın Sezai Şenol beye teşekkür ediyoruz.

Ayrıca bugün ilçemizde açılışı yapılan diğer tesisimiz ise yine TKDK / IPARD projeleri kapsamında %50 Hibe desteğiyle, İlçemiz ceviz yetiştiricilerinden Eşref Şefik Şenol'a ait Yöresel Ürün İşletmeleri ve Katma Değerli Ürünler tesisimiz ise Ülkemizde yaş ceviz işleme konusunda ilklerden olup yüksek kapasitesi ile kelkit vadisinde yetiştirilen cevizlerin işlenmesi, ayrıştırılması ve paketlenmesine yönelik olarak projelendirilmiştir, bu değerli yatırımdan dolayı Eşref Şefik Şenol beyi Kutluyoruz.

Her iki tesisimizin açılış törenlerine TKDK İl Koordinatörü Serdar Kurşun, Belediye Başkanımız Şahin Yılancı ve yoğun bir halk katılımı ile gerçekleştirildi. Açılış töreninde bir konuşma yapan Şebinkarahisar Belediye başkanı Şahin Yılancı, vatandaşlarımızdan proje gerçekleştirmek isteyenlere yer sağlanması dahil olmak üzere, Belediye olarak her türlü desteğe hazır oldukların belirttiler. Daha sonra bir konuşma yapan TKDK Giresun il Koordinatörü Serdar Kurşun ise kurum olarak, hibe desteklerinin artarak süreceğini, kalkınma için gerçekleştirilecek projelerin önemini arz ederek, hibe desteklerden yararlanılarak proje gerçekleştirilmesi gerekliliğini belirttiler.


Şebin Haber Logo Burcu Demiralp - sebinhaber.com / Şebin Haber Genel Yayın Yönetmeni Yazdı 23 Haziran 2015 Salı


Yatırımlar Şehri Şebinkarahisar...


Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Tamzara Defilesi’nin izleri sürüyor. Herkes yapılanlardan o kadar hoşnut, o kadar gururlu ki üzerine yazan, çizen, fotoğraf paylaşan sayısı oldukça yüksek. Şebinkarahisar ismi ulusal medyada Tamzara Dokuması ile yer aldı. Geçmişin tozlu sayfalarından çıkmaya çalışan Tamzara Dokuması “İlmek İlmek Dokuma” projesiyle silkelendi ve en son gerçekleştirilen Tamzara Sokak Defilesi ile de verilmesi gereken değer ortaya çıktı. Sadece dokuma değil, yapılan dış cephe çalışması ile Tamzara Mahallesi’ndeki evlerin tarihi dokusu da ortaya çıkarıldı. İlçemize yeni bir soluk getiren Kaymakamımız Murat Çağrı Bey, Belediyemiz, Tamzara Halkı ellerini taşın altına koydular ve uzun süre dillerden düşmeyecek bir organizasyonun, yatırımın altından alınlarının akıyla çıktılar.

Bu önemli gelişmelerin ardından yepyeni bir soluğun daha ilçemize geldiğini sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum. Bulunduğum her ortamda memleketimin ismini zikretmeye çalışır ve bundan mutluluk duyarım. Bu ortam ve konuşmalardan birisi Şebinkarahisar için önemli kapıların açılmasına vesile oldu. Lise arkadaşım Derya Dörtyol; genç bir girişimci olarak Dörtyol Proje Danışmanlık firması ile yatırım sektörüne atılmış idi. Bu ne demekti?

Şebinkarahisarlı İş Adamlarımızı, yatırımcılarımızı Derya ile buluşturmam gerektiğini düşündüm. Konunun muhatabı Sanayici ve İş Adamları ile Derneğimizin ev sahipliğinde dernek merkezimizde toplantı gerçekleştirdik. Şebinkarahisar’ın bir yatırım Şehrine dönüşmesine yönelik ilk kıvılcımlar bu toplantıda gerçekleşti. Derya’nın bir ayağının Şebinkarahisar’da olmasına vesile olmuştu. Gözlerdeki arzu, kalkınmaya olan inancı hissederek; bakir Şebinkarahisar topraklarında yatırıma boğmak için çaba harcayacağını, bunu başka ilçelerde başardığını söylemişti arkadaşım. Anbean yaptıklarını bana Tamzara Mahallesi’nden Sezai Şenol Beyefendi için TAMZARA BUTİK OTEL VE RESTORAN projesi ardından Şaplıca Köyü’nden Eşref Şefik Şenol Beyefendi için ŞEBİN CEVİZİ ENTEGRE TESİSİ projesi için TKDK (Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) başvuru gerçekleştirildi. Geçtiğimiz hafta her iki proje içinde %50 oranında 2.314.150,66 TL lik bir bütçe şehrimizin hanesine yazıldı. Bu önemli hadise pek çok girişimcinin kafasında planladığı projeleri uygulaması için umut ışığı olacaktır.iletmeyi ihmal etmedi, kötülerin örnek olmaması gerektiğini söyleyerek bir gün mutlu haberi bana iletti.

Kısaca projelerin detaylarını da iletmek gerekirse; Kırsal turizm projesi kapsamında hazırlanan TAMZARA BUTİK OTEL VE RESTORAN projesi, 3 katlı bir restoran ile 8 adet bungalov ile çevre düzenlenmesi ile açık alanlar oluşturulmuş, Tamzara Deresine sıfır, gece gündüz bülbül sesleri ile iç içe olacak olan bu tesisin bölgenin örnek tesisi olmaya adaydır. ŞEBİN CEVİZİ ENTEGRE TESİSİ ile cevizin toplanır toplanmaz işlenmeye başlanması ile cevizin soyulma, yıkanma, kırılma ve ayıklanması ile birlikte paketlenecek ve bu tesis de şehrin ilk ceviz işleme tesisi olacaktır.

İstekli ve cesaretli olduktan sonra Şebinkarahisar için Şebinkarahisarlının da yapabileceği önemli şeyler olduğunu görüyoruz. Bu önemli projelerde emeği olan başta Sevgili Arkadaşım Derya Dörtyol’a, çalışma arkadaşı Hakan Bey’e, Şebinkarahisar için yeni bir ışık açılmasına vesile olacaklarına inandığım hemşerilerim Sezai Şenol ve Eşref Şefik Şenol Beyefendi’ye teşekkürlerimi sunuyorum.Bu yatırım ateşinin bir topa dönüşerek Şebinkarahisar’ın yeni bir kulvara dönüşmesini temenni ediyorum.

Selam ve Sevgilerimle

BURCU DEMİRALP


Gazete Ses Logo Halil Aydın - gazeteses.com / İSEDERİ Başkanı Mustafa Şeker’in davetlisi Dörtyol Proje Danışmanlık Genel Müdürü Derya Dörtyol İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar İş adamları Derneğinde kırsal kesimlerde kalkınma projesi adlı sunum yaptı. 25 Haziran 2014 Çarşamba


İSEDERİ Başkanı Mustafa Şeker misafirlerini ağırladı...


İsederi Başkanı Mustafa Şeker yaptığı açılış konuşmada; Davetimize katılan tüm dernek Başkanlarımıza, İş adamlarımıza ve bizi kırmayıp sunum yapmak için aramızda bulunan Dörtyol Proje Danışmanlık Genel Müdürü Derya Dörtyol'a ve tüm misafirlerimize teşekkür ederim diyerek sözlerini tamamladı.

İsederi Yönetim kurulu başkanı Mustafa Şeker İş adamlarını tanıştırma ve Avrupa Birliği kırsal hibe tanıtım konulu program düzenledi. Toplantıya katılan ve Eyüp te derneği bulunan başkanlarına diğer konuklarına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Bundan sonraki toplantılar da Giresun dernek başkanlarını ve Eyüp teki diğer dernek başkanlarını bir araya getirmek olduğunu söyledi.

Dörtyol Proje Danışmanlık Genel Müdürü Derya Dörtyol yaptığı sunum konuşmasında; Kırsal bölgelerde kalkınma projesi hakkında bilgiler verdi. Hayvancılık tarım, alanında ne tür projeler üretilebileceği ve hibe kredisi nasıl alınacağı hakkında bilgiler verdi. Dernek Başkanları ve İş adamlarıyla neler yapabileceklerini ve ne gibi projeler üretebileceklerini tartıştılar.

Misafirlere Yemek verilip çay ikram edildi. Toplantı hoş bir sohbet ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.


Gazete Ses Logo Halil Aydın - gazeteses.com / İSEDERİ Başkanı Mustafa Şeker Dörtyol Proje Danışmanlık Genel Müdürü Derya Dörtyol'un Şebinsiad Derneğinde kırsal kesimlerde kalkınma projesi adlı yaptığı sunumu izledi. 17 Haziran 2014 Salı


İSEDERİ Başkanı Mustafa Şeker Şebin Siad Derneği toplantısına katıldı...


Şebinkarahisar Dernek Başkanı Hakan ÖZBAY, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş adamları Başkanı Bora KILIÇ, Şebinkarahisar vakfı Başkanı Avni İşcan Başkanlığında düzenlenmiş olan AB nin desteği kapsamında kırsal kalkınma projesini gercekleştiren Burcu Demiralp Tarafından yapılan ve yürütülen seminere katılan Dörtyol proje Danışmanlık adına Derya Dörtyol tarafından sunulan Şebınkarahisar'a Yönelik projeler ve yatırımlar Hakkında bilgi ve birikimlerinden faydalanıldı; İşadamlar ve Dernek Başkanları, Şebinkarahisar'ın iklimine has yapılacak projeye destek verdiler.

Toplantıya İsederi Başkanı Mustafa Şeker, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş adamları Başkanı Bora KILIÇ, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Özbay, Şebinkarahisar vakfı Başkanı Avni İŞCAN, Kocaeli Şebinkarahisar Derneği Başkanı İlhan Avutman, İşadamları Ömer Kılıç, Sefer Sucu, Bilal Kahraman, Özkan Kuzu, Ömer Kılıç, Elvan Çakır, Savaş Emir, Nahdettin Bay, Altan Güneş, Mehmet Şimşek, Ali Sütçü katıldılar.

Şebinsiat Dernek Başakanı yaptığı açılış konuşmasında; Davetimize katılan tüm dernek Başkanlarımıza, İşadamlarımıza ve bizi kırmayıp sunun yapmak için aramızda bulunan Dörtyol Proje Danışmanlık Genel Müdürü Derya Dörtyol'a teşekkür ederim diyerek sözlerini tamamladı.

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar İş Adamları Dernegi İSEDERİ Başkanı Mustafa Şeker ve Şebinsiad Yönetim kurulu üyesi başkanlarda üstümüze düşen ne görev varsa memleketimiz için varırız dediler.

Dörtyol Proje Danışmanlık Genel Müdürü Derya Dörtyol yaptığı sunum konuşmasında Kırsal bölgelerde kalkınma projesi hakkında bilgiler verdi. Hayvancılık tarım, alanında ne tür projeler üretilebileceği ve hibe kredisi nasıl alınacağı hakkında bilgiler verdi. Dernek Başkanları ve İşadamlarıyla Şebinkarahisar için neler yapabileceklerini ve ne gibi projeler üretebilecelerini tartıştılar.Toplantı hatıra fotoğrafı çekildikten sonra sona erdi.

Sayfa Başına Dön