Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş


5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (154 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Basında Biz

 

Şebin Haber Logo

Burcu Demiralp - sebinhaber.com / Şebin Haber Genel Yayın Yönetmeni Yazdı 23 Haziran 2015 Salı 19:53

Yatırımlar Şehri Şebinkarahisar...

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Tamzara Defilesi’nin izleri sürüyor. Herkes yapılanlardan o kadar hoşnut, o kadar gururlu ki üzerine yazan, çizen, fotoğraf paylaşan sayısı oldukça yüksek. Şebinkarahisar ismi ulusal medyada Tamzara Dokuması ile yer aldı. Geçmişin tozlu sayfalarından çıkmaya çalışan Tamzara Dokuması “İlmek İlmek Dokuma” projesiyle silkelendi ve en son gerçekleştirilen Tamzara Sokak Defilesi ile de verilmesi gereken değer ortaya çıktı. Sadece dokuma değil, yapılan dış cephe çalışması ile Tamzara Mahallesi’ndeki evlerin tarihi dokusu da ortaya çıkarıldı. İlçemize yeni bir soluk getiren Kaymakamımız Murat Çağrı Bey, Belediyemiz, Tamzara Halkı ellerini taşın altına koydular ve uzun süre dillerden düşmeyecek bir organizasyonun, yatırımın altından alınlarının akıyla çıktılar.

Bu önemli gelişmelerin ardından yepyeni bir soluğun daha ilçemize geldiğini sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum.

Bulunduğum her ortamda memleketimin ismini zikretmeye çalışır ve bundan mutluluk duyarım. Bu ortam ve konuşmalardan birisi Şebinkarahisar için önemli kapıların açılmasına vesile oldu. Lise arkadaşım Derya Dörtyol; genç bir girişimci olarak Dörtyol Proje ve Danışmanlık firması ile yatırım sektörüne atılmış idi. Bu ne demekti?

Şebinkarahisarlı İş Adamlarımızı, yatırımcılarımızı Derya ile buluşturmam gerektiğini düşündüm. Konunun muhatabı Sanayici ve İş Adamları ile Derneğimizin ev sahipliğinde dernek merkezimizde toplantı gerçekleştirdik. Şebinkarahisar’ın bir yatırım Şehrine dönüşmesine yönelik ilk kıvılcımlar bu toplantıda gerçekleşti. Derya’nın bir ayağının Şebinkarahisar’da olmasına vesile olmuştu.

Gözlerdeki arzu, kalkınmaya olan inancı hissederek; bakir Şebinkarahisar topraklarında yatırıma boğmak için çaba harcayacağını, bunu başka ilçelerde başardığını söylemişti arkadaşım. Anbean yaptıklarını bana iletmeyi ihmal etmedi, kötülerin örnek olmaması gerektiğini söyleyerek bir gün mutlu haberi bana iletti.

Tamzara Mahallesi’nden Sezai Şenol Beyefendi için TAMZARA BUTİK OTEL VE RESTORAN projesi ardından Şaplıca Köyü’nden Eşref Şefik Şenol Beyefendi için ŞEBİN CEVİZİ ENTEGRE TESİSİ projesi için TKDK (Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) başvuru gerçekleştirildi. Geçtiğimiz hafta her iki proje içinde %50 oranında 2.314.150,66 TL lik bir bütçe şehrimizin hanesine yazıldı. Bu önemli hadise pek çok girişimcinin kafasında planladığı projeleri uygulaması için umut ışığı olacaktır.

Kısaca projelerin detaylarını da iletmek gerekirse; Kırsal turizm projesi kapsamında hazırlanan TAMZARA BUTİK OTEL VE RESTORAN projesi, 3 katlı bir restoran ile 8 adet bungalov ile çevre düzenlenmesi ile açık alanlar oluşturulmuş, Tamzara Deresine sıfır, gece gündüz bülbül sesleri ile iç içe olacak olan bu tesisin bölgenin örnek tesisi olmaya adaydır.

ŞEBİN CEVİZİ ENTEGRE TESİSİ ile cevizin toplanır toplanmaz işlenmeye başlanması ile cevizin soyulma, yıkanma, kırılma ve ayıklanması ile birlikte paketlenecek ve bu tesis de şehrin ilk ceviz işleme tesisi olacaktır. 

İstekli ve cesaretli olduktan sonra Şebinkarahisar için Şebinkarahisarlının da yapabileceği önemli şeyler olduğunu görüyoruz. Bu önemli projelerde emeği olan başta Sevgili Arkadaşım Derya Dörtyol’a, çalışma arkadaşı Hakan Bey’e, Şebinkarahisar için yeni bir ışık açılmasına vesile olacaklarına inandığım hemşerilerim Sezai Şenol ve Eşref Şefik Şenol Beyefendi’ye teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu yatırım ateşinin bir topa dönüşerek Şebinkarahisar’ın yeni bir kulvara dönüşmesini temenni ediyorum. 

Selam ve Sevgilerimle

BURCU DEMİRALP

 

Gazete Ses Logo

Halil Aydın - gazeteses.com / İSEDERİ Başkanı Mustafa Şeker’in davetlisi Dörtyol Proje Danışmanlık Genel Müdürü Derya Dörtyol İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar İş adamları Derneğinde kırsal kesimlerde kalkınma projesi adlı sunum yaptı. 25 Haziran 2014 Çarşamba 20:45

İSEDERİ Başkanı Mustafa Şeker misafirlerini ağırladı...

İsederi Başkanı Mustafa Şeker yaptığı açılış konuşmada; Davetimize katılan tüm dernek Başkanlarımıza, İş adamlarımıza ve bizi kırmayıp sunum yapmak için aramızda bulunan Dörtyol Proje Danışmanlık Genel Müdürü Derya Dörtyol'a ve tüm misafirlerimize teşekkür ederim diyerek sözlerini tamamladı.

İseder i Yönetim kurulu başkanı Mustafa Şeker İş adamlarını tanıştırma ve Avrupa Birliği kırsal hibe tanıtım konulu program düzenledi. Toplantıya katılan ve Eyüp te derneği bulunan başkanlarına diğer konuklarına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Bundan sonraki toplantılar da Giresun dernek başkanlarını ve Eyüp teki diğer dernek başkanlarını bir araya getirmek olduğunu söyledi.

Dörtyol Proje Danışmanlık Genel Müdürü Derya Dörtyol yaptığı sunum konuşmasında; Kırsal bölgelerde kalkınma projesi hakkında bilgiler verdi. Hayvancılık tarım, alanında ne tür projeler üretilebileceği ve hibe kredisi nasıl alınacağı hakkında bilgiler verdi. Dernek Başkanları ve İş adamlarıyla neler yapabileceklerini ve ne gibi projeler üretebileceklerini tartıştılar.

Misafirlere Yemek verilip çay ikram edildi. Toplantı hoş bir sohbet ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

Gazete Ses Logo

Halil Aydın - gazeteses.com / İSEDERİ Başkanı Mustafa Şeker Dörtyol Proje Danışmanlık Genel Müdürü Derya Dörtyol'un Şebinsiad Derneğinde kırsal kesimlerde kalkınma projesi adlı yaptığı sunumu izledi. 17 Haziran 2014 Salı 07:00

İSEDERİ Başkanı Mustafa Şeker Şebin Siad Derneği toplantısına katıldı...

Şebinkarahisar Dernek Başkanı Hakan ÖZBAY, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş adamları Başkanı Bora KILIÇ, Şebinkarahisar vakfı Başkanı Avni İşcan Başkanlığında düzenlenmiş olan AB nin desteği kapsamında kırsal kalkınma projesini gercekleştiren Burcu Demiralp Tarafından yapılan ve yürütülen seminere katılan Dörtyol proje ve Danışmanlık adına Derya Dörtyol tarafından sunulan Şebınkarahisar'a Yönelik projeler ve yatırımlar Hakkında bilgi ve birikimlerinden faydalanıldı; İşadamlar ve Dernek Başkanları, Şebinkarahisar'ın iklimine has yapılacak projeye destek verdiler.

Toplantıya İsederi Başkanı Mustafa Şeker, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş adamları Başkanı Bora KILIÇ, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Özbay, Şebinkarahisar vakfı Başkanı Avni İŞCAN, Kocaeli Şebinkarahisar Derneği Başkanı İlhan Avutman, İşadamları Ömer Kılıç, Sefer Sucu, Bilal Kahraman, Özkan Kuzu, Ömer Kılıç, Elvan Çakır, Savaş Emir, Nahdettin Bay, Altan Güneş, Mehmet Şimşek, Ali Sütçü katıldılar.

Şebinsiat Dernek Başakanı yaptığı açılış konuşmasında; Davetimize katılan tüm dernek Başkanlarımıza, İşadamlarımıza ve  bizi kırmayıp sunun yapmak için aramızda bulunan Dörtyol Proje Danışmanlık Genel Müdürü Derya Dörtyol'a teşekkür ederim diyerek sözlerini tamamladı.

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar İş Adamları Dernegi İSEDERİ Başkanı Mustafa Şeker ve Şebinsiad Yönetim kurulu üyesi başkanlarda üstümüze düşen ne görev varsa memleketimiz için varırız dediler.

Dörtyol Proje Danışmanlık Genel Müdürü Derya Dörtyol yaptığı sunum konuşmasında; Kırsal bölgelerde kalkınma projesi hakkında bilgiler verdi. Hayvancılık tarım, alanında ne tür projeler üretilebileceği ve hibe kredisi nasıl alınacağı hakkında bilgiler verdi. Dernek Başkanları ve İşadamlarıyla Şebinkarahisar için neler yapabileceklerini ve ne gibi projeler üretebilecelerini tartıştılar. Toplantı hatıra fotoğrafı çekildikten sonra sona erdi.

Sayfa Başına Dön