Dörtyol Proje Danışmanlık TSE
Dörtyol Proje Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş

Dörtyol Proje Danışmanlık Merkezi Finans ve İhale Birimi Projeleri

 

Merkezi Finans ve İhale Birimi Projeleri

Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) Avrupa Birliği destekli projelerin yönetiminden ve uygulanmasından sorumlu Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı bir kurumdur. AB tarafından finanse edilen programların bütçeleme, ihaleye çıkma, sözleşme, ödeme, muhasebe ve mali raporlama işlerini yapmaktadır.

Hibe destek projesi başvuru süreci, MFİB'nin teklif çağrısı ilanı ile başlamakta ve yaklaşık 2-3 ay sürmektedir. Genel olarak; Ticaret Odası, Sanayi Odası, Meslek Odası, Üniversite, Dernek, Vakıf, Kooperatif, Birlik, Sendika, Belediye ve Kamu Kurumları gibi kâr amacı gütmeyen kişilerin sahipliğinde projeler hazırlanabilmektedir. Proje başvurusu genellikle İngilizce hazırlanmakta ve sunulmaktadır. Ancak, bazı istisnai durumlarda projelerin Türkçe olarak hazırlanması da mümkün olmaktadır. Hibe ve proje bütçesi ilan olunan programın kapsamına ve amacına göre değişiklik göstermektedir.

Desteklenen bazı proje başlıkları aşağıdaki gibidir;

  • AB ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyaloğu
  • Sivil Toplum Örgütleri Arasında Diyaloğun Geliştirilmesi Hibe Programı
  • Çalışma Hayatında Sosyal Diyaloğun Artırılması Hibe Programı
  • Türkiye’de İklim Değişikliği Alanında Kapasitesinin Geliştirilmesi Hibe Programı
  • Kadın İstihdamının Desteklenmesi
  • Genç İstihdamının Desteklenmesi
  • Özellikle Kız Çocukların Okullaşmasının Arttırılması
  • Yerel Düzeyde Sivil Toplumun Güçlendirilmesi

Dörtyol Proje Danışmanlık olarak program katılımları için araştırma ve danışmanlık hizmetleri vermekte, Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne sunulmak üzere projeler hazırlamaktayız. Planladığınız proje türünü bizimle paylaşarak veri tabanımıza kayıt olmanız durumunda, ilgili çağrı açıldığında tarafınıza bilgi verilmesi ve zaman kaybetmeden proje başvurularının yapılmasını sağlamaktayız.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 500 ₺ den başlamaktadır.

Sayfa Başına Dön