5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (154 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık TANAP SEIP Proje Danışmanlık Destek Kredi Hibe

 

TANAP SEIP Projeleri

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları

Tran Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı TANAP Projesi’nin amacı, Azerbaycan doğal gazının öncelikle Türkiye sonrasında Avrupa’ya taşınmasıdır. Bu proje ile doğalgaz, ülkemiz üzerinden 1850 km lik boru hattı ile taşınacaktır.

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı ile hedeflenen, boru hattının inşası süresince yerel halkın yaşam kalitesinin iyileştirilmesiyle sürdürülebilir kalkınmayı desteklemektir. Bu sebeple boru hattının geçtiği illerde % 95 e varan hibe programı uygulanmaktadır. Yatırım programının yayınlanan ilk çağrısında; Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale illerinden projeler kabul edilmiştir. Yayınlanan 2. Çağrı ilanı ile birlikte; Ankara (Bala, Haymana, Polatlı), Eskişehir (Mahmudiye, Odunpazarı, Seyitgazi, Sivrihisar, Tepebaşı, İnönü, Çifteler, Günyüzü), Bilecik (Bozüyük), Kütahya (Domaniç, Tavşanlı), Bursa (Büyükorhan, Harmancık, Mustafakemalpaşa, Orhaneli), Balıkesir (Gönen, Manyas, Susurluk), Çanakkale (Biga, Gelibolu) Tekirdağ (Şarköy) ve Edirne (İpsala, Keşan) illerinden projeler kabul edilecektir.

TANAP Doğalgaz İletim A.Ş. tarafından verilecek hibe projelerinin öncelikleri şu şekildedir;

Yukarıda bahsedilen konularda küçük ve orta ölçekli olmak üzere iki tipte proje hazırlanabilmektedir. 200.000 ₺ ye kadar olan projeler küçük proje, 200.000 ₺ ile 1.500.000 ₺ arasındaki projeler orta ölçekli kabul edilmektedir. Başvuru sahibi olabilecek kişiler ise projelerin kapsamına göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak şu şekildedir;

Aşağıdaki listelerde TANAP projesi ile yapılabilecek proje türlerine örnekler verilmiştir. Bu örnekler kısıtlayıcı olmamakla birlikte proje önceliklerine uygun olan her projenin destekleneceği belirtilmektedir.

Küçük Ölçekli Projeler

Sosyal Bileşen için Proje Örnekleri;

Çevre Bileşeni için Proje Örnekleri;

Orta Ölçekli Projeler

Sosyal Bileşen için Proje Örnekleri;

Çevre Bileşeni İçin Proje Örnekleri;

TANAP Projeleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Dörtyol Proje ve Danışmanlık Proje Birimine ulaşmanızı tavsiye ederiz.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 500 ₺ den başlamaktadır.