Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş


5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (235 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Rekreasyon Tesisleri Projeleri

 

Rekreasyon Tesisleri

Rekreasyon tesisleri, kısaca açık hava aktiviteleri olarak tanımlanabilen faaliyetlerle ilgili tesislerdir. Bu tarz faaliyetlerin genel özellikleri; yaratıcı faaliyetler olması, sağlığı geliştirmesi, psikolojik dinginlik sağlaması, adrenalin içermesi, rekabetten ziyade eğlence amaçlı yapılması, doğal ortamlarda zaman geçirilmesi, gönüllülüğe bağlı olarak yapılması, sağlıklı ve engelli herkese ve her yaşa hitap etmesi gibidir. Son yıllarda ülkemizde bu amaçla yapılan turizm turlarında ciddi bir artış söz konusudur.

TKDK tarafından Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme tedbiri ile Kırsal Turizm ve Rekreasyon tesisleri, rekreasyon faaliyetleri amaçlı sosyal alanların oluşturulması ve bu faaliyetlere yönelik kullanılacak makine ve ekipmanların alınması ya da var olan bir tesisin modernizasyonunun yapılması için hazırlanan Rekreasyon Tesisleri Projeleri hibe oranı %55 ile %65 arasındadır. Hibe oranı; Ağrı, Ardahan, Balıkesir, Çankırı, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, Isparta, Karaman, Kars, Mersin, Muş, Tokat ve Yozgat illerinde %65, destek kapsamındaki diğer illerde %55 tir. Aynı hibe oranı kapsamında tesisin toplam elektrik gücü kadar yenilenebilir enerji üretimi için yapacağı yatırımda desteklenmektedir.

Proje bütçesi 5.000 € ile 500.000 € arasında değişmektedir. Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi ve İthalat vergilerinden muaf olarak uygulanan IPARD projelerinde, TKDK ile anlaşmalı bankalardan ve Tarım Kredi Kooperatifinden düşük faizli ve uygun ödeme koşullarında kredi kullanmak ve Kredi Garanti Fonu desteğinden faydalanmak mümkündür.

Çeşitli açık alan aktivitelerine örnek verecek olursak; at bakımı ve binicilik, balık avlama, bisiklet kullanımı ve tamiri, rafting, doğa yürüyüşleri, paintball, tırmanma platformu, dağcılık, halı saha, aquapark, atv safari gibi faaliyetlerdir.

Sizlerde rekreasyon faaliyetleri ile uğraşıyor ya da rekreasyon tesisleri konusunda hizmet vermek istiyorsanız AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen TKDK IPARD projeleri ile hibe desteğinden faydalanabilir, Dörtyol Proje ve Danışmanlık Proje birimi ile irtibata geçerek uzman kadromuzdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

Sayfa Başına Dön