Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş

Duyurular:
  • TKDK IPARD 2. 5. Başvuru Çağrı ilanı ile Et Besiciliği, Süt Besiciliği, Kanatlı ve Yumurta Çiftlikleri için hibe çağrısına çıkmıştır.
  • Yenilenebilir Enerji yatırımından yararlanmak isteyen girişimcilerin bağlantı anlaşması muafiyet belgesi için 15-03-2019 tarihine kadar TKDK İl koordinatörlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.
  • TKDK IPARD 2. 5. Başvuru Çağrı ilanı ile Et İşleme, Süt İşleme, Meyve Sebze İşleme, Su Ürünleri İşleme Tesisleri için hibe çağrısına çıkmıştır.
  • Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2019-2023 yılları arasında 41 ildeki hayvancılık yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını bildirdi.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (138 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yeme İçme Tesisleri Projeleri

 

Yeme İçme Tesisleri

TKDK, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme tedbiri ile Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri sektörüne yönelik Yeme İçme Tesislerinin kurulması ve modernizasyonunun yapılması için Yeme İçme Tesisleri Projeleri ile proje bütçesi kapsamında %55 ile %65 arasında hibe desteği vermektedir. Hibe oranı; Ağrı, Ardahan, Balıkesir, Çankırı, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, Isparta, Karaman, Kars, Mersin, Muş, Tokat ve Yozgat illerinde % 65, destek kapsamındaki diğer 27 ilde %55 tir. Nüfusu 20.000 in altında olan yerleşim yerlerinde yapılan yatırımlar ile restoran, pastane, kahvaltı salonları, yemek çadırı gibi yemek işletmeleri için 5.000 € dan 500.000 € bütçeye kadar projeler hazırlanabilmektedir. AB standartlarında, hijyen şartlarının sağlandığı kaliteli ve şık yeme içme tesislerinin kurulmasının amacı; kırsal kesim ile kentler arasındaki gelişmişlik farkını azaltmak, yeni istihdam kaynakları yaratmak ve iç göçü önlemektir. IPARD projesi ile sağlanan hibe desteğinin yanı sıra, proje kapsamında uygulanan Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi ve İthalat vergisi muafiyeti ve TKDK ile sözleşmeli bankalar ile Tarım Kredi Kooperatifi’nden alınabilecek düşük faizli krediler de tesislerin kurulması ve faaliyete geçmesi için olumlu koşulları arttırmaktadır. Diğer bir destek olarakta Kredi Garanti Fonu imkanlarından yararlanma fırsatı sunulmasıdır. Proje kapsamında yapım işleri, makine ve ekipman alımı, hizmet alımı ve görünürlük harcamaları desteklenmektedir. Ayrıca tesislerin enerji tüketimi kadar elektrik üretmesi için yapacakları yenilenebilir enerji yatırımları da hibe kapsamı içerisinde değerlendirilmektedir.

Kırsal alanlarda Dörtyol Proje ve Danışmanlık olarak projesini hazırladığımız, tasarımlarıyla ve aldıkları hibe ile çevrelerine örnek olan yeme içme tesislerimiz gibi, sizlerde hibe desteği ile modern bir tesis sahibi olmak isterseniz bizimle irtibata geçmenizi bekliyoruz.

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

Sayfa Başına Dön