Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş

Duyurular:
  • TKDK IPARD 2. 5. Başvuru Çağrı ilanı ile Et Besiciliği, Süt Besiciliği, Kanatlı ve Yumurta Çiftlikleri için hibe çağrısına çıkmıştır.
  • Yenilenebilir Enerji yatırımından yararlanmak isteyen girişimcilerin bağlantı anlaşması muafiyet belgesi için 15-03-2019 tarihine kadar TKDK İl koordinatörlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.
  • TKDK IPARD 2. 5. Başvuru Çağrı ilanı ile Et İşleme, Süt İşleme, Meyve Sebze İşleme, Su Ürünleri İşleme Tesisleri için hibe çağrısına çıkmıştır.
  • Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2019-2023 yılları arasında 41 ildeki hayvancılık yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını bildirdi.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (122 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Projeleri

 

Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar

TKDK Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, IPARD hibe destekleri kapsamında, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması İle İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Projeleri Tedbiri ile Süt ve süt ürünleri, Kırmızı et ve kırmızı et ürünleri, Kanatlı eti ve kanatlı eti ürünleri, Su ürünleri ile Meyve ve sebze işlenmesi ve depolanması için hibe desteği vermektedir.

Süt ve Süt Ürünleri alt sektörleri; süt işleyen işletmeler ve süt toplama merkezleri kurulması ve modernize edilmesidir. Proje toplam bütçesi; süt işleyen işletmeler için en az 30.000 € en fazla 3.000.000 € dur. Süt toplama merkezleri için en az 30.000 € en fazla 1.000.000 € dur.

Kırmızı Et ve Kırmızı Et Ürünleri alt sektörleri; kesimhane ve parçalama tesislerinin kurulması ile İşleme tesislerinin modernize edilmesidir. Proje toplam bütçesi; en az 30.000 € en fazla 3.000.000 € dur.

Kanatlı Eti ve Kanatlı Eti Ürünleri alt sektörleri; kesimhane, işleme, parçalama tesislerinin modernize edilmesidir. Proje toplam bütçesi; en az 30.000 € en fazla 3.000.000 € dur.

Su Ürünleri alt sektörleri; su ürünleri ve balık yağı üretimi tesislerinin kurulması ve modernize edilmesidir. Proje bütçesi en az 30.000 € en fazla 1.500.000 € dur.

Meyve ve Sebze alt sektörleri; soğuk hava deposu ve paketleme tesislerinin kurulması ve modernize edilmesidir. Proje bütçesi en az 30.000 € en fazla 1.250.000 € dur.

Yukarıda bahsedilen proje türleri için TKDK tarafından belirlenen hibe oranı % 50 dir. Proje kapsamında yapılacak olan atık su artıma ve atık yönetimi ile ilgili harcamaların hibe oranı ise % 60 tır. Proje kapsamında Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi, İthalat vergileri ile benzer harç ve vergi muhafiyetinin olması da yatırım masraflarını azaltmakta önemli bir faktördür. Ayrıca projeye, tesisin kurulu gücü kadar elektrik üretilmesi için de hibe desteği verilmektedir. Bununla birlikte proje uygulama aşamasında kurum ile sözleşmesi olan birçok banka ve Tarım Kredi Kooperatifinden düşük faizli kredilerin kullanılması da mümkündür. Ayrıca Kredi Garanti Fonu desteklerinden yararlanma imkanı bulunmaktadır.

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

IPARD projeleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için diğer linklerimizi inceleyebilir ve karlı yatırımlar yapmak için Dörtyol Proje Danışmanlık ile iletişime geçebilir, ofisini ziyaret edebilirsiniz.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

İlgili Proje Sayfaları

Sayfa Başına Dön