Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş

Duyurular:
  • TKDK IPARD 2. 5. Başvuru Çağrı ilanı ile Et Besiciliği, Süt Besiciliği, Kanatlı ve Yumurta Çiftlikleri için hibe çağrısına çıkmıştır.
  • Yenilenebilir Enerji yatırımından yararlanmak isteyen girişimcilerin bağlantı anlaşması muafiyet belgesi için 15-03-2019 tarihine kadar TKDK İl koordinatörlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.
  • TKDK IPARD 2. 5. Başvuru Çağrı ilanı ile Et İşleme, Süt İşleme, Meyve Sebze İşleme, Su Ürünleri İşleme Tesisleri için hibe çağrısına çıkmıştır.
  • Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2019-2023 yılları arasında 41 ildeki hayvancılık yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını bildirdi.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (135 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Kırmızı Et İşleme Projeleri

 

Kırmızı Et İşleme

TKDK, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Sektörü, Kırmızı Et İşleme Projeleri ile mevcut olan tesislerin AB standartlarında hijyen ve sağlık koşullarının sağlandığı modern tesislere dönüştürülmesi için girişimcilere % 50 oranında hibe vermektedir. Tesis kapasitesi ise; günlük 0,5 ton - 5 ton arasında et işleme gücünde olabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen IPARD projeleri ile kesimhane, parçalama ve et işleme tesisleri kombine şeklinde yapılabileceği gibi, sadece et işleme tesislerinin modernizasyonu da destek kapsamındadır.

Kırmızı Et İşleme projelerinin bütçesi en az 30.000 € en fazla 3.000.000 € dur. Proje kapsamına dahil edilen atık su arıtma, depolanması ve atık yönetimi ile ilgili harcamalar için hibe oranı % 60 tır. Ayrıca modernize projelerinin en önemli kalemi yenilenebilir enerji üretimi alanında da destek verilmektedir. Yatırımcılar işletmelerinin elektrik ihtiyacı kadar üretim yapabilmek için yenilenebilir enerji yatırımı yaptıkları taktirde yine % 50 hibe oranında devlet desteğinden faydalanmaları mümkündür. Et İşleme tesislerinin en büyük gider kalemlerinden olan elektrik ihtiyacının karşılanması ve fazla gelen gücün şebekeye satılmasıyla hem önemli bir maliyet ortadan kalkmış hem de fazla gücün satılmasıyla ek gelir sağlanmış olunmaktadır.

IPARD projeleriyle yapılacak bu yatırımlar için TKDK ile protokol imzalamış bankalardan ve Tarım Kredi Kooperatifi aracılığı ile düşük faizli kredi kullanma imkanı yanısıra Kredi Garanti fonu desteklerindende yararlanma imkanıda bulunmaktadır. Ayrıca proje dahilinde Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi, İthalat vergileri ile benzer harç ve vergi muhafiyeti bulunmaktadır. Sizlerde tesisinizi yenilemek, son teknoloji makine ve ekipmanla donatmak aynı zamanda da elektriğinizi üretmek istiyorsanız Dörtyol Proje ve Danışmanlık ile iletişime geçiniz.

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

Sayfa Başına Dön