Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş

Duyurular:
  • TKDK IPARD 2. 5. Başvuru Çağrı ilanı ile Et Besiciliği, Süt Besiciliği, Kanatlı ve Yumurta Çiftlikleri için hibe çağrısına çıkmıştır.
  • Yenilenebilir Enerji yatırımından yararlanmak isteyen girişimcilerin bağlantı anlaşması muafiyet belgesi için 15-03-2019 tarihine kadar TKDK İl koordinatörlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.
  • TKDK IPARD 2. 5. Başvuru Çağrı ilanı ile Et İşleme, Süt İşleme, Meyve Sebze İşleme, Su Ürünleri İşleme Tesisleri için hibe çağrısına çıkmıştır.
  • Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2019-2023 yılları arasında 41 ildeki hayvancılık yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını bildirdi.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (143 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Projeleri

 

Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar

Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu IPARD projeleri Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Sektörü kapsamında Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Projeleri ile AB standartlarına uygun son teknoloji makine ve ekipmanlardan oluşan, kalite standartları yüksek süt işleme tesisleri ve süt toplama merkezleri kurulabilmekte ve var olan işletmeler modernize edilebilmektedir. Bu proje ile amaçlanan, topluluk standartlarına uygun, girişimcilere yeni pazar fırsatları yaratan yatırımlar ile öncelikle iç pazarda kolay rekabet edebilen firmalar yaratmaktır. Ayrıca faaliyete başlayan işletmelerin en belirgin topluma katkısı yeni istihdam yaratmasıdır. 

Proje bütçesi 30.000 € ile 1.250.000 € arasında olup. Tesisin enerji ihtiyacını karşılamak için kurulacak yenilenebilir enerji ekipmanları da destek kapsamındadır.

TKDK IPARD projeleri ile süt işleme ve süt toplama merkezlerinin kurulumu ve/veya geliştirilmesi verilen hibe destekleri ile birlikte Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi, İthalat vergileri ile benzer harç ve vergi muhafiyeti ile anlaşmalı birçok banka ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığı ile çok düşük faizli kredi kullanma imkanlarının yanısıra Kredi Garanti Fonu destekleri ile artık çok daha kolay bir hale gelmiştir.

Dörtyol Proje ve Danışmanlık olarak hazırladığımız projeler ile % 50 oranında hibe alarak, kurumun belirlediği aşağıda verilen kapasitelerde modern bir tesis sahibi olabilirsiniz.

İşletme Kapasiteleri;

  • Süt işleyen işletmeler için kapasite, günlük 10-70 ton, proje bütçesi 30.000 – 3.000.000 € arasındadır.
  • Entegre süt toplama ve işleme ağının kurulması projeleri ile sadece süt toplama merkezleri de kurulabilmektedir.
  • Süt toplama merkezleri için kapasite, günlük 10-70 ton, proje bütçesi 30.000 – 1.000.000 € arasındadır.
  • Ayrıca atık su arıtma ve atık yönetimi ile ilgili yapılacak yatırım için hibe oranı % 60 dır.

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

İlgili Proje Sayfaları

Sayfa Başına Dön