Dörtyol Proje Danışmanlık TSE
Dörtyol Proje Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş

Dörtyol Proje Danışmanılık Yumurta Tavukçuluğu Projeleri

 

Yumurta Tavukçuluğu 101.4.0 Projeleri

TKDK, Yumurta Tavukçuluğu projeleri ne hayvan refahını korumak ve AB standartlarında üretim yapılabilirliği artırmak için kümes modernizasyonlarına hibe desteği vermektedir. IPARD 3 ile organik üretim yapan tesislere de hibe desteği vermeye başlamıştır. Ayrıca organik üretim sertifikası sahiplerine sıralama kriterleri gereği öncelik verilmektedir.

Türkiye’de gelişmiş bir sektör olan yumurta tavukçuluğu şehirlerin hızlı büyümesiyle yerleşim yerleri arasında kalmıştır. Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar projeleri ile bu sorunun ortadan kaldırılması, mevcut tesislerin şehir dışına taşınarak tekrar kurulması ve mevcut tesislerin makine ve ekipmanlarının modernizasyonunun yapılması amaçlarıyla % 60 – 80 oranları arasında hibe desteği verilmektedir. Tüzel kişiler ve gerçek kişiler için hibe oranı % 60, üretici örgütleri için % 70 tir. Ayrıca genç girişimciye % 5, dağlık alan projelerine %5 daha ekleyerek hibe oranı artırılmaktadır. Yumurta tavukçuluğu işletmelerinde en büyük gider kalemi olan elektriğin üretilmesi için ise yenilenebilir enerji kaynağı ile elektrik üretmek için yapılan yatırımlar da hibe ile desteklenmektedir.

Yumurta Üreten Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar Projeleri nin bütçesi en az 5.000 € en fazla ise 500.000 €’dur. İki taksit şeklinde ödeme alınabilmektedir. Proje uygulama aşamasında Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi ve İthalat vergilerine muafiyet uygulanmaktadır. Aynı zamanda TKDK ile protokol imzalayan bankalardan ve Tarım Kredi Kooperatifinden uygun şartlarda kredi kullanma imkanı ile birlikte Kredi Garanti Fonu desteğinden faydalanma şansı da bulunmaktadır.

TKDK, proje onaylandıktan sonra girişimcilere hibe tutarının yarısını teminat mektubu karşılığında avans olarak ödemektedir. Bu uygulama, yatırımcıların projelerini hızla hayata geçirmelerine ve modern tesislerini kurmalarına olanak sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi almak isteyen girişimcilerimizi Dörtyol Proje Danışmanlık Ofisine bekliyoruz. Alanında uzman ekibimiz, TKDK destekleri ve projeleri hakkında detaylı bilgi sağlamak ve size en uygun çözümleri sunmak için hazır.

Sayfa Başına Dön